26 Październik 2022

24 października – Limonki i Ananaski
25 października – Wisienki i Truskawki
26 października – Jagódki
( jeśli będzie małe zainteresowanie to wycieczka dla grupy Jagódki odbędzie się 25 października)

Cena 30 zł
(płatne w biurze przedszkola do 21 października)

Wyjazd 9:30

śniadanie 8:30

Opis wycieczki:

Już od samego początku istnienia pierwszych pociągów zastanawiano się co zrobić, żeby przejeżdżające parowozy nie stanowiły zagrożenia dla życia ludzi? Od powstania pierwszych parowozów minęło ponad 200 lat, a temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych nie stracił na wartości.

Podczas warsztatów dowiemy się, jakie są rodzaje przejazdów kolejowych, poznamy znaki drogowe, które informują nas o tym, że zbliżamy się do przejazdu kolejowego oraz co powinniśmy zrobić, gdy zgubimy się na dworcu kolejowym?

Zwiedzimy również skansen Stacji Muzeum, który stanowi największy zbiór cennych pojazdów szynowych w Polsce zgromadzony w jednym miejscu.