22 Listopad 2019

22 listopada w ramach projektu Magiczna Moc Bajek

omawiać będziemy bajkę pt. "Franklin mówi Kocham Cię"

Przebieg zajęć:

1.Powitanie. Dzieci witają się z dziećmi poprzez komplementy. Nauczyciel trzyma piłkę podaje do dziecka siedzącego obok i mówi mu coś miłego, dziecko podaje kolejnej osobie również mówiąc jej coś miłego.

2.Wysłuchanie bajki czytanej przez Nauczyciela Franklin mówi „Kocham Cię”

3.„Kto to jest przyjaciel?” – rozmowa na temat utworu literackiego: bohaterowie, ich zachowanie, stosunek emocjonalny dziecka do postaci utworu, wyodrębnienie zdarzeń oraz określenie miejsca; nastrój w utworze: radość, smutek, elementy humorystyczne, morał, wnioski.

4.„Burza mózgów” – wyjaśnienie wspólnie z dziećmi słowa PRZYJACIEL.

5.Zabawa integracyjna „Kładka”

6.Nauka piosenki z bajki telewizyjnej Franklin, piosenka „Franklin piosenka tytułowa”,

7.Zabawa ruchowa „Żółwiki”

8.Poznanie ciekawostek o żółwiach.

9.Zabawa „Nić przyjaźni” – dzieci siedzą w kole i rzucają do siebie kłębek wełny/sznurka tworząc nić przyjaźni. Ten kto rzuca mówi coś miłego tej osobie, która łapie kłębek. Na koniec zabawy można spróbować odplątać nic.

10.Praca plastyczna „Żółw”