27 Czerwiec 2019

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę do Gospodarstwa Virga w Drogoszewie koło Wyszkowa

Ośrodek Edukacji Ekologicznej proponuje swój autorski program zajęć, gdzie podczas zabawy dzieci zdobywaja wiedze o przyrodzie, a przede wszystkim o okolicznych gatunkach ptaków. Ośrodek połozony jest w Dolinie Dolnego Bugu w okolicy Puszczy Białej i Kamienieckiej. Ten wiejski teren, dzięki swojemu przyrodniczemu znaczeniu, został objęty ochroną w ramach programu Natura 2000- Dyrektywa Ptasia.

Oferta osrodka:

- bezposredni kontakt z naturą,

- pokazy żywych ptaków,

- ćwiczenia praktyczne w terenie,

Temat zajęć: " Mała sowa, mądra głowa"

1. Przywitanie uczestników

2. Pogadanka pt. " Mała sowa- mądra głowa"- z udziałem zywej sowy Płomykówki.

3. Praca plastyczna nawiązjaca do tematu zajęć pt." Sowa moich marzeń". Dzieci otrzymają odlew sowy wykonany z masy solnej, który pomaluja farbami.

4. Przejażdżka na przyczepie.

5. Będziemy poznawać zwierzeta mieszkajace w osrodku: nutrie, lisa, wiewiórki, jeża, bażanty, króliki, przepiórki.

6. Dzieci będa pokonywać labirynt i tor przeszkód.

7. Uczestnicwo w grach i zabawach oraz czas wolny.

Harmonogram wyjazdów:

27 czerwiec Jeżyki, Kaczuszki i Kotki

28 czerwiec Owieczki, Sówki i Króliczki

W tych dniach ( dla jadacych na wycieczkę dzieci):

Śniadanie godz.7:45

Wyjazd godz.8:45

Powrót godz.15:00-16:00

Na miejscu dzieci zjedza kiełbaski z grilla, kanapki, warzywa oraz będa miały wodę do picia.