17 Sierpień 2022

WYCIECZKA
WYSTAWA FIGUR STALOWYCH
w Pałacu Kultury i Nauki

To miejsce, w którym kontakt ze sztuką jest nieograniczony. Gdzie zwiedzający będą mogli dotknąć każdej z figur, wsiąść do każdego pojazdu, bawić się z ulubionymi postaciami. Bezpośrednie obcowanie ze sztuką najskuteczniej pobudza i poszerza wyobraźnię dziecięcą.
Ale GSF to nie tylko artyzm i zabawa. To także dowód na to, jak różne oblicza może mieć recykling i myślenie o ekologii.
W wyjątkowym otoczeniu zobaczymy niepowtarzalne widowisko z udziałem – rzeźb robotów, bohaterów filmów i kreskówek dla dzieci, postaci filmowych oraz perfekcyjnie odwzorowanych rzeźb samochodów. Wszystkie rzeźby powstały w wyniku przetworzenia i obróbki elementów pochodzących z recyklingu złomu stalowego. Złom zamieniono w imponujące, niesamowite dzieła sztuki, które są podziwiane na całym świecie tak jak figury woskowe w muzeum Madame Tussaud.
Jednocześnie wszystkie figury są wyłącznie dziełem rąk: przy tworzeniu nie korzystano z odlewów czy pomocy maszyn ciężkich. Choć brzmi to niewiarygodnie, podstawowe narzędzia to po prostu spawarka, palnik, młotek i przycinarka. Dzięki temu każda praca jest dosłownie niepowtarzalna.

Termin: 17.08.
Śniadanie: 8:00