18 Październik 2022

18.10 Lisy
19.10 Sówki i Misie

Wyjazd 9.30

Już od samego początku istnienia pierwszych pociągów zastanawiano się co zrobić, żeby przejeżdżające parowozy nie stanowiły zagrożenia dla życia ludzi? Od powstania pierwszych parowozów minęło ponad 200 lat, a temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych nie stracił na wartości.
Podczas warsztatów dowiemy się, jakie są rodzaje przejazdów kolejowych, poznamy znaki drogowe, które informują nas o tym, że zbliżamy się do przejazdu kolejowego oraz co powinniśmy zrobić, gdy zgubimy się na dworcu kolejowym?
Do zajęć warsztatowych będą wykorzystywane materiały audiowizualne Kompanii Kolejowej ABC
.

Zwiedzimy również skansen Stacji Muzeum, który stanowi największy zbiór cennych pojazdów szynowych w Polsce zgromadzony w jednym miejscu. Liczy 50 jednostek, zbudowanych w różnych okresach historii kolejnictwa, są to unikaty na skalę międzynarodową Do ich prezentacji wykorzystany jest układ torowy.
Będziemy mieć również okazje zwiedzenia sal muzealnych

Jedziemy autokarem.

Cena 30.00 zł (płatne w biurze przedszkola)