26 Marzec 2019

WYCIECZKA NA FARMĘ
26.03.

“Powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól działać, a zrozumiem”.
Na naszej farmie dzieci będą mogły oprócz swobodnej zabawy poznać tradycyjne metody hodowli zwierząt i uprawy roślin. Zobaczą m.in., jak żyją zwierzęta, uczestnicząc w ich karmieniu i pielęgnacji, a także przyjrzą się im z bliska, dotkną i pogłaszczą. W stawiku dzieci poobserwują ryby, żaby i żółwie oraz powędkują. Wszystko jest tak zorganizowane, że pozwala na obcowanie ze zwierzętami, roślinami, ziemią i wodą. Sprawia, że dzieci świetnie się bawią i uczą.
Program zajęć powstał we współpracy z doświadczonymi pedagogami oraz animatorami i mieści się w podstawie programowej nauczania przedszkolnego.
Na terenie farmy znajdują się:
• zagrody ze zwierzętami takimi, jak: konie, świnki, owce, króliki, ozdobne kury, kaczki, gęsi, indyki oraz pies – ulubieniec naszych dzieci
• ogrodzony stawik z rybami i żabami
• ogród warzywno-owocowy
• grządki z ziołami i kwiatami
• drzewa owocowe
• całoroczny, ogrzewany obiekt do zajęć multimedialnych i warsztatowych
• plac zabaw i boisko do gier
„Pierwsze listki”
1. Jak są uprawiane rośliny? Jak rośliny się budzą z zimowego snu i na czym polega ich pielęgnacja? Gdzie jest grządka, a gdzie sad?
2. Rozpoznawanie roślin. Dzieci zwiedzają ogród, sad i grządki. Mogą własnoręcznie zasadzić roślinę.
3. Zabawy muzyczne z rozpoznawaniem śpiewu różnych ptaków.
4. Warsztaty plastyczne w trakcie których dzieci przygotują pamiątki, które zabiorą ze sobą do domów.
5. Przygotowanie i topienie marzanny jako bogini symbolizującej zimę.

WPŁATY 55,- przyjmowane będą od 11 do 22.03.

Śniadanie 8:00
Wyjazd 8:45

Obiad na miejscu : zupa pomidorowa + suchy prowiant
Transport tradycyjnie zapewnia Zuma Travel.