4 Październik 2021

(Naszych 3 latków zabierzemy na kolejną wycieczkę,
do Teatru).

Cena 55.00

pieniądze zbieramy do 01.10.
(ze względu na rezerwację autokaru oraz warsztatów nie będziemy zwracać kosztów w przypadku nieobecności dziecka)

Transport zapewnia
Zuma Travel

Zapraszamy na jesienną wycieczkę, podczas której dzieci mają okazję obserwować zmieniającą się przyrodę, zjawiska charakterystyczne dla tej pory roku. Zdobywają wiedzę przyrodniczą w niebanalny, przyjazny sposób. Gra terenowa jest formą grupowej rozrywki mobilizującą dzieci do aktywności fizycznej oraz współpracy. Wiedza pozyskana w ten sposób łatwiej zapada w pamięć, a dzieci chętniej angażują się.

Przebieg zajęć na wycieczce:

*Powitanie i wprowadzenie w tematykę spotkania.
*Gra terenowa „Skarby jesieni". Wycieczka rozpoczyna się w ogródku, gdzie możemy obejrzeć dynie, słoneczniki, jeżyny, winogrona i inne rośliny dojrzewające jesienią. Następnie droga prowadzi nas przez łąkę pełną rozmaitych ziół, traw i kwiatów aż do lasu, w którym zachwycą nas wrzosy i na pewno znajdziemy grzyby... W drodze powrotnej zobaczymy pola po żniwach, gdzie zatrzymamy się na chwilę omówić „życie ziarenka".
*Zajęcia plastyczne jesienne (prace  z wykorzystaniem skarbów natury)
*Przywitanie z końmi. Karmienie marchewkami
*Ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą.

Nasze wycieczki odbywają się w terenie, w lesie, na łące. Uczestnicy chodzą po ściółce w lesie i po wilgotnej trawie, często w zajęcia angażując się całym sobą. Dlatego uczulamy rodziców, na fakt, że dzieci jadą na wieś i powinny mieć na sobie wygodny, adekwatny do pogody strój, do pobrudzenia oraz odpowiednie buty.