27 Listopad 2018

Warsztaty z muzyką afrykańską
Odbędą się 27.11

Ricky Lion Lumanisha.
Jest muzykiem, kompozytorem i propagatorem afrykańskiej muzyki etnicznej. Potrafi grać i posiada aż 100 instrumentów! (djembe, konga, gadające bębny, deszczowe kije, balafony, ngoma, doum-doum, kisa-kasaka i wiele, wiele innych) i najważniejsze – mnóstwo energii aby zagrać z nami na każdym z nich!
Niektóre z instrumentów wydają dźwięki, których nigdy nie słyszeliście!
U mnie można ich nie tylko posłuchać ale i samemu na nich zagrać.
To szczególnie ważne aby dotknąć i zrozumieć ich budowę, stworzoną z prawdziwego afrykańskiego drewna i tradycyjnych kongijskich ornamentów.
„Dzieci to moi najwięksi miłośnicy! Gra z nimi jest jak lekarstwo bo widzę jak uczą się rytmu i fascynują możliwościami instrumentów przywiezionych dla nich z tak daleka. Większość pewnie nigdy nie zobaczy Afryki ale ze mną może ją poczuć, pomarzyć i może kiedyś spełnić marzenie. Pomogę w wielką przyjemnością zacząć tą przygodę!” - Ricky Lion

Impreza sponsorowana ze środków Rady Rodziców.