1 Grudzień 2021

WARSZTATY TRADYCYJNEGO RĘKODZIEŁA LUDOWEGO
Bożonarodzeniowe zwyczaje oraz ozdoby choinkowe ze słomy i bibuły

Czas trwania:około 45min.
Rozpoczęcie 9.30

Cena: 20zł / dziecko – płatne w biurze przedszkola.

Zajęcia tego typu poszerzają wiedzę uczniów, wspomagają rozwój ich motoryki małej oraz rozwijają kreatywność. Umożliwiają lepsze zintegrowanie dzieci, sprzyjają zacieśnianiu więzi oraz stworzeniu nowych relacji.
Jednak przede wszystkim jest to okazja do doskonałej zabawy oraz niezapomnianych wspomnień, którymi z ekscytacją i radością podzielą się ze swoimi rodzicami.

Cel warsztatów: Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz umiejętności praktyczne z zakresu wykonywania ozdób choinkowych ze słomy.
Program:
Zapoznanie z tradycjami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia
Pokaz wykonywania ozdób choinkowych ze słomy
Prezentacja słomianych zabawek oraz stroju ludowego z Podlasia
Własnoręczne wykonanie przez dzieci ozdoby choinkowej ze słomy
Uroczyste rozdanie dyplomów

Warsztaty rękodzieła artystycznego prowadzone są przez Magdę Rutkowską. Wszystkie materiały na warsztaty zapewnia organizator. Po zakończeniu zajęć uczestnicy otrzymują dyplomy oraz zabierają na pamiątkę wytworzone przez siebie przedmioty. Stopień trudności jak również czas trwania warsztatów dostosowany jest do możliwości i wieku uczestników.