5 Kwiecień 2018

Zajęcia z Pierwszej Pomocy
05.04.2018

SZPITAL PLUSZAKA dla przedszkolaków
Zajęcia trwające godzinę dydaktyczną mają za zadanie zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym z zasadami funkcjonowania służb ratowniczych, postępowania w sytuacji zagrożenia życia oraz wzywania pomocy.
Instruktorzy ubrani w odblaskowe, świecące medyczne ubrania, mają za zadanie oswoić dzieci z widokami ratowników, tak by w razie interwencji podczas nagłego zdarzenia przywołane wspomnienia wywoływały pozytywne reakcje zamiast strachu.
Realistyczne, zabawkowe modele karetek z możliwością zajrzenia do środka, wydające dźwięki i migające odzwierciedlają stan faktyczny, umożliwiają zapoznanie się z ambulansem, oraz prawidłowym postępowaniem gdy go zobaczymy.
Plansze edukacyjne i gra skojarzeń pozwalają na jeszcze efektywniejszą naukę numerów alarmowych oraz informacji, które powinniśmy przekazać dyspozytorowi. Poruszane są również aspekty bezpieczeństwa – najważniejszej rzeczy na miejscu każdego wypadku.
Ratownikom towarzyszy wielki Miś, na którym uczestnicy mogą przećwiczyć wszystkie badania wykonywane w gabinecie lekarskim, by już nigdy dzieci w trakcie wizyty u lekarza nie odczuwały strachu. Do dyspozycji jest cała torba zabawkowych narzędzi medycznych oraz te prawdziwe – realistyczne w innej profesjonalnej torbie ratowniczej.
Kolejną atrakcją, jest fantom dziecka, na którym każdy z uczestników może przećwiczyć udrażnianie dróg oddechowych.
W trakcie spotkania dzieci otrzymują wiele kolorowych nalepek ze zwierzątkami i hasłem „dzielny pacjent”.
Przez cały czas zajęć nie ma chwili na ani sekundę nudy!

Atrakcja organizowana z funduszy Rady Rodziców.