7 Luty 2011

Optymistyczne Przedszkole

,,OPTYMISTYCZNE KRASNOLUDKI...."

Życie w dzisiejszych czasach staje się coraz trudniejsze, dorośli uśmiechają się coraz mniej, coraz miej czasu poświęcają swoim dzieciom. Wychodząc naprzeciw trudnościom stawianym przez los nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu „Optymistyczne Przedszkole”

Program ten ma na celu wychowanie dziecka w poczuciu własnej wartości, rozwijania w nim talentów i pogłębiania jego zainteresowań, naukę radzenia sobie w sytuacjach trudnych i trudniejszych.

Będziemy dążyć do tego, aby nasze dzieci były przyjaźnie nastawione do innych ludzi, przejawiały zachowania altruistyczne, by były konstruktorami własnej przyszłości.

Cytując Alana Loy Mc Ginnis „ Optymiści lepiej się uczą, są zdrowsi, więcej zarabiają, zakładają długotrwałe i szczęśliwe małżeństwa, utrzymują więź ze swoimi dziećmi,a nawet dłużej żyją”

Wszyscy dołożymy wszelkich starań, aby przyszłe życie naszych przedszkolaków tak wyglądało...