7 Luty 2017

Przedstawienie rozpoczyna się poszukiwaniem i wołaniem przez dzieci zagubionego w przedszkolu Koziołka który pojawi się po usłyszeniu znanej melodii, po czym rozpoczyna się teatrzyk w oparciu o książkę Kornela Makuszyńskiego, trwający około 15 minut. podczas którego dzieci kończą niektóre wersety tworząc atmosferę fajnej zabawy
Po spektaklu  spośród zgłaszających się widzów wybieramy trójkę chętnych. Otrzymują od Koziołka Matołka kolorowe obrazki i ich zadaniem jest dokończenie zobrazowanego wierszyka. Zagadkami wprowadzimy przedszkolaki w świat przysłów o kozie. Są to cztery znane przysłowia, gdzie,również maluchy wezmą udział w znanej zabawie.
Następnie odbędzie się podkuwanie KM. Jest egzamin kowalski, są młotki fartuchy i oczywiście podkowy. Całe przedszkole dopingują dzielnych kowali. Po udanym podkuciu Koziołek Matołek zapisze wszystkie chętne dzieci do swojego klubu. Jest to pieczątka na rączkę. Pieczątka jest ważnym biletem na pociąg, który przy dźwiękach muzyki i uformowaniu składu odjeżdża do Pacanowa.
Na przedstawienie zapraszamy 7.02.17 o godz. 10.30