20 Wrzesień 2022

20.09. godz.9:
pt. Wracamy z wakacji
Koncert na powitanie przedszkola

„Strefa Dzieci” o swoich koncertach: Nasze koncerty oparte są o rozrywkową muzykę akustyczną z elementami improwizacji i ilustracji muzycznej. Łączą elementy przedstawienia muzycznego z koncertem rozrywkowym, wymykając się popularnym konwencjom przedstawień dziecięcych. Gramy muzykę na żywo – w składzie fortepian + wokal. Wciągamy dzieci w interakcję, uczymy je wrażliwości muzycznej, bawimy się, tańczymy i śpiewamy.
Podczas naszych spotkań opowiadamy historię tekstami piosenek. Angażujemy dzieci w treść utworów i zachęcamy do wspólnej zabawy. Scenariusz koncertów oparty jest na tekście piosenek: własnych kompozycji, znanych przebojów dziecięcych oraz piosenek z kanonu przedszkolnej i szkolnej edukacji muzycznej. Dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale także relaksują i wyciszają przy kojących dźwiękach fortepianu i pełnym ciepła wokalu.
Koncerty Strefy Dzieci prowadzą Kasia i Rafał – muzycy wykształceni w Stanach Zjednoczonych; obydwoje utytułowani nagrodami w dziedzinie kompozycji, instrumentalistyki i improwizacji.

Po koncercie pasowanie na przedszkolaka !