15 Wrzesień 2016

"Piosenki dla mądrych dzieci"

Mała Orkiestra Dni Naszych nagrywając najnowszą płytę, konsekwentnie trzymała się swojego motta: „edukacja przez muzykę i zabawę”. Tym razem Zespół Jurka-Ogórka odpowiada na pytanie: „co to znaczy być mądrym dzieckiem?”.
W otaczającym nas świecie, niebezpieczeństwo czyha w sieci, w domu, na ulicy, wszędzie. Trzeba znać nie tylko swoje prawa, ale i obowiązki, wiedzieć, jak dbać o przyjaźń, co to jest honor, na czym polega „mądra” odwaga, dlaczego warto pomagać innym ludziom, wreszcie jak być młodym patriotą.
Mądre dziecko zna zagrożenia, ale jednocześnie otwarte jest na świat i ludzi. Mądre dziecko pochłania wiedzę, jest radosne i szczęśliwe. I tylko takie dziecko ma szansę osiągnąć sukces w przyszłości.
Poprzednia płyta dotyczyła edukacji prozdrowotnej. Tym razem, Zespół koncentruje się na sprawach „społeczno-kulturowych”. W naszym przedszkolu gościc ich będziemy w dniu 15.09.16 o godzinie 10.15