20 Luty 2018

Nasze przedszkole odwiedzi
CZEKOLADOWY AUTOBUS
Warsztaty czekoladowe chętne / zapisane dzieci rozpoczną od godziny 9:30

Czekoladowy Autobus jest wyposażony w niezbędne sprzęty do przeprowadzenia warsztatów czekoladowych, posiada 25 stanowisk dla dzieci, strefę dla rodziców, opiekunów oraz niezbędne urządzenia sanitarne.
Scenariusz zajęć dostosowany jest do wieku dzieci: rozpoczyna się od założenia każdemu z uczestników czapeczki oraz fartuszka i opowiedzenia historii czekolady.
Tu następuje degustacja - dzieci zajadają rozgrzaną czekoladę, a następnie kosztują jej 3 innych rodzajów. Następnie przechodzimy do zagadek.
Każdy otrzymuje foremkę i przy pomocy czekolady wykonuje czekoladowe narzędzie.
Kolejną zabawą jest rysowanie czekoladą, którą dodatkowo przyozdabiamy jeszcze innymi rodzajami czekolady.
Następnie mamy konkurs z zapachami, są to nadzienia do czekolady, a do wygrania dzieci mają słodkie upominki.
Po zajęciach każdy z uczestników otrzymuje dyplom mistrza czekolady oraz dostaje kartonik, do którego chowa swoje wyroby czekoladowe.
Zajęcia dla 1 grupy trwają około godziny.

Atrakcja nie jest finansowana z Rady Rodziców, warsztaty są dla dzieci chętnych i są dodatkowo płatne.
Koszt za uczestnika wynosi 32zł
Chętnych do udziału w warsztatach zapraszamy do zgłaszania się i dokonania opłaty do biura przedszkola do max. 14 lutego.