27 Październik 2016

BAL DYNIOWY czyli WIELKA WYPRAWA W POSZUKIWANIU ŚNIEŻKI I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW

Dnia 27 października zapraszamy wszystkie dzieci do obchodów Dnia Dyni

Przebieg imprezy:
1. Wprowadzenie w niezwykłą opowieść tytułem "Wielka wyprawa poszukiwaczy Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków". Zaznaczenie roli "Zawsze bądź przyjacielem dla innych" - zapowiedz I komnaty "Plemię Apaczów i Wielkiego Wodza (otrzymanie mamy i wskazówek do dalszych poszukiwań Śnieżki i Krasnoludków)
2. Przejście do Komnaty II "Turecki chłopiec i jego niezwykła przygoda" (poznanie folkloru regionalnego, sposobu picia herbaty i otrzymanie Tureckiego symbolu szczęścia "Oko Proroka"
3. Przejście do komnaty III "Kraina Elfów i Wróżek" (odszukanie wszystkich ukrytych Elfów i Wróżek i wspólne wykonanie piosenki - "Witajcie w naszej bajce", otrzymanie od Elfów Magicznego Pyłu dającego siłę i odwagę)
4. Przejście do komnaty IV "Dobro zwycięża zło" gdzie zostaje odnaleziona i uwolniona Śnieżka i jej siedmiu kompanów. Zaznaczenie morału jaki towarzyszył wspólnej zabawie.
5. Zakończenie- podziękowanie wszystkim za wspaniała zabawę, rozejście się do sal

Bardzo prosimy o przygotowanie dla dzieci strojów tematycznych wg wskazań nauczycieli grup
Jagódki - stroje krasnoludków
Cytrynki - stroje eflów i wróżek