9 Sierpień 2018

Wycieczka do Muzeum Domków dla Lalek

Pałac Kultury i Nauki

Od dziesięcioleci dawne domy dla lalek wszystkich fascynują. W dawnych, miniaturowych wnętrzach tkwi niezwykły urok i czar, który sprawia, że niemal nikt nie przechodzi obok nich obojętnie. U jednych zainteresowanie wzbudza, w jaki sposób te miniaturowe domy są zrobione, jakich użyto materiałów do ich budowy i w jaki sposób do tak małych lamp „dociągnięto równie mały prąd”? Innych odbiorców pociąga historyczny klimat wnętrz, stroje z epoki, pieczołowicie odtworzone detale dnia codziennego. Niezależnie od powodu zaciekawienia – jedno jest pewne, domki przenoszą nas w przeszłość – do innych czasów, roztaczają czar, któremu trudno się oprzeć.

Na wystawie zaprezentowano domki dla lalek z całego świata pogrupowane tematycznie – SEN I WYPOCZYNEK, SZKOŁA I NAUKA, HIGIENA I CZYSTOŚĆ, SZYCIE I OZDABIANIE, SKLEPY I STRAGANY, MEDYCYNA I OPIEKA, KUCHNIA I SPIŻARNIA. Eksponaty te opowiadają nam historie sprzed lat i ukazują swoje nieprzemijające piękno.
Dzieci zwiedzają muzeum z przewodnikiem, następnie mają lekcję muzealną „W świecie dawnych domków” z warsztatami, na których wykonają miniaturki mebelków.

Czas trwania ok. 1,5 godziny

9.08.2018 r.
Śniadanie 8:00
Wyjazd 9:00