8 Listopad 2018

WARSZTATY Z PSEM.

8.11.2018 o godz. 9:30 w naszym przedszkolu odbędą się warsztaty z psem.

Opis zajęć:
Zajęcia dla dzieci z psem ,,Jak bezpiecznie i przyjacielsko kontaktować się z psem?"
Program ,,Bezpieczny pies = bezpieczne dziecko" to program Fundacji Edukacyjnej „Pies i Staś” opiera się na założeniu:
bezpieczeństwo psa oznacza bezpieczeństwo człowieka.
Promuje działania profilaktyczne: zapobieganie sytuacjom ryzykownym z udziałem psów i dzieci poprzez wskazywanie prawidłowych zachowań i działań.
Nasze doświadczenia pokazują, że dzieci w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym bardzo dobrze
radzą sobie z nabywaniem najważniejszych umiejętności prawidłowego zachowania się
w obecności zwierzęcia. Jest to najlepszy czas na zapoznanie ich z prawidłowymi wzorcami
postępowania w sytuacji spotkania z nieznanym psem, a także jakie są zasady postępowania wobec
psa, który żyje z nimi pod jednym dachem. Działania profilaktyczne nie opierają się na zakazach i unikaniu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Profilaktyka to zapobieganie poprzez nauczanie prawidłowych zachowań i działań i taka jest misja tego programu.

Podczas takich zajęć przybliżamy uczestnikom psie potrzeby, obowiązki opiekuna psa, jak i humanitarne traktowanie zwierząt.
Uczymy:
- jak bezpiecznie i przyjacielsko kontaktować się z psem,
- jak być dobrym opiekunem psa,
- jak zareagować w sytuacji napotkania obcego psa,
- i wiele więcej.

Są to warsztaty z udziałem psa, które obejmują: bezpieczny kontakt z psem, profilaktykę pogryzień, mowę ciała psa, komunikację człowiek-pies, psy pracujące, rozpoznawanie sygnałów wysyłanych przez psa.

W zajęciach uczestniczy jeden z psów:
- GRATKA – suczka rasy Samoyed, która uwielbia kontakt z dziećmi,
- DAFFI – pies rasy Cavalier King Charles Spaniel, pies pracujący w dogoterapii.