25 Wrzesień 2020

25.09.2020

1. „Bal przedszkolaka”-zabawy przy największych przebojach dla dzieci przeplatane konkurencjami sportowymi i zabawami integracyjnymi:
-„Bieg z jajkiem” – drużyna stoi na linii startu, pierwszy zawodnik trzyma łyżkę z jajkiem, biegnie okrążając pachołka i oddaje łyżkę z jakiem kolejnemu zawodnikowi. Jeżeli jajko spadnie trzeba je podnieść i kontynuować bieg.
-„Z kamienia na kamień” – układamy kółka do ćwiczeń w niewielkich odległościach od siebie – w linii prostej. Na hasło nauczycielki „z kamienia na kamień” uczestnicy zabawy pokonują przeszkodę wskakując i wyskakując obunóż do kółek. W powrotnej drodze omijają kamienie slalomem.
-„Nasze stopy” – zadaniem dzieci jest przejście po torze stworzonego ze śladów stóp
-Zabawa taneczna z gazetami. Dzieci w parach tańczą na rozłożonej gazecie, na sygnał nauczyciela zmniejszają gazetę o połowę. Zabawa trwa do wyłonienia zwycięzcy – pary, która najdłużej utrzymała się na gazecie bez dotykania podłogi.

2. Dorosłym być
A teraz proszę się przyznać, który przedszkolak chciałby być już dorosły? I na przykład zamiast do przedszkola, chodzić do pracy? A wiecie, że bycie dorosłym nie jest wcale takie łatwe? Panie muszą się elegancko ubierać, a panowie oprócz tego, nosić ciężkie teczki. Jeśli jednak chcielibyście sprawdzić jak to jest być już takimi dużymi, mam dla Was zabawę, w której na chwilę będzie można się w dorosłego zamienić - Przebieranie dzieci w dorosłych.

3. „Malowane baloniki”