30 Marzec 2017

WYCIECZKA

"Powitanie Wiosny"

Stajnia na Kępie w Skierdach

(Ośrodek mieści się pod Warszawą - za Jabłonną)

30 MARCA

KOSZT: 45zł

Płatne w biurze przedszkola do 15 marca

PLAN DNIA:

ŚNIADANIE: 8:45

WYJAZD: 9:45

Prosimy o przyprowadzenie dziecka najpóźniej do godziny 9:15 - jeżeli będzie już po śniadaniu

OBIAD: zjemy w ośrodku

Po powrocie zjemy podwieczorek

W TYM DNIU PROSIMY O ODBIÓR DZIECI OD GODZ. 15:00

PROGRAM WYCIECZKI:
- Zajęcia teoretyczne w stajni na temat koni – dzieci poznają zwyczaje i sposób życia koni, zapoznają się ze sprzętem jeździeckim i z rolą konia we współczesnym świecie oraz zzasadami bezpieczeństwa (wykład oczywiście jest dostosowany do wieku uczestników). Oprowadzenie po stajni, poznanie koni, nawiązywanie kontaktu: głaskanie, karmienie.
- Gra terenowa wiosenna
Zabawa w formie podchodów z zadaniami i punktami kontrolnymi. Podróżując po
okolicznych łąkach i zagajnikach obserwujemy budzącą się do życia przyrodę. Zwracamy uwagę na charakterystyczne dla wczesnej wiosny rośliny, ślady bytowania zwierząt.
- Zajęcia teoretyczne wiosenne
Rozmowa na temat tradycji topienia Marzanny, staropolskich zwyczajów dotyczących przywitania wiosny oraz tych, które kultywujemy obecnie.
- Zajęcia praktyczne wiosenne
Przygotowanie Marzanny z naturalnych materiałów. Szczególny nacisk podczas zajęć kładziemy na pracę w grupie, poprawną komunikację oraz zagadnienia ekologiczne.
- Wyprawa w celu utopienia Marzanny z zachowaniem tradycyjnych zasad i obyczajów (w zależności od warunków pogodowych i ograniczeń czasowych jest to wyprawa nad Wisłę lub nad pobliskie jeziorko).
- Wspólny posiłek - zupa pomidorowa, kanapki, woda
- Przejażdżka na kucykach

Zapraszamy do zapisywania dzieci!!!

517 707 932  Dyrektor Przedszkola

oraz ZAPISY do grup