8 Maj 2017

8 maja o godz. 10 odbędą się w naszym przedszkolu

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

Tym razem naszym gościem będzie Pasieka Miodokracja.pl z prezentacją dla naszych przedszkolaków z udziałem żywych pszczół w specjalnym przeszklonym, przenośnym ulu pokazowym. Podczas warsztatów zostanie przekazana w ciekawy sposób rzetelna wiedza na temat znaczenia pszczół dla środowiska i gospodarki człowieka. Dowiemy się, co poza miodem, produkują te pożyteczne owady oraz jak wykorzystuje się wosk, propolis, mleczko pszczele czy też pyłek zbierany przez te szlachetne owady. Zaprezentowany zostanie również sprzęt pszczelarski: strój, kapelusz, podkurzacz, dłuto i inne przybory.

Zajęcia będą prowadzone na zasadzie interakcji i wspólnej zabawy. Prowadzący będą zadawać pytania i rozmawiać z dziećmi - w ten sposób uzupełniając ich wiedzę. W trakcie zajęć organizowane będą przerywniki ruchowe, które będą nawiązywać do treści zajęć. Przedszkolaki poprzez zabawę utrwalą wiedzę zdobytą w czasie spotkania.

Czas trwania: 1h

TO BĘDZIE DLA DZIECI NIEZAPOMNIANA LEKCJA BIOLOGII I EKOLOGII