8 Maj 2018

8 maja o 10:10
zaprosiliśmy do naszego przedszkola firmę PlanetaAnuka
na WARSZTATY ASTRONOMICZNE

Nasze przedszkolaki wezmą udział w warsztatach pt.: "Najpiękniejszy gwiazdozbiór".
Jak powstają gwiazdozbiory, które z nich są najciekawsze i jak z bliska wyglądają gwiazdy, które tworzą konstelacje - to tematy, które dzieci poznają podczas tych warsztatów. Oryginalną i efektowną pamiątką z zajęć będzie samodzielnie wykonany najpiękniejszy gwiazdozbiór, w którym błyszczące koraliki zastąpią najjaśniejsze gwiazdy.

Poza tym obejrzą pokaz pt. "Dzieci gwiazd", czyli wszystko o gwiazdach. Zabawny Słonik i Słoninka – gwiezdny chłopiec i dziewczynka, opowiedzą czym są gwiazdy, dlaczego świecą, jak wyglądają z bliska, gdzie się rodzą i jak umierają, a także jaką gwiazdą jest Słońce. Ponadto dowiemy się czym są mgławice i galaktyki oraz dlaczego wszyscy jesteśmy dziećmi gwiazd.

ZAPRASZAMY!

517 707 932  Dyrektor Przedszkola