13 Październik 2016

PORWANIE BALTAZARA GĄBKI

„Porwanie Baltazara Gąbki” spektakl na podstawie opowiadań Stanisława Pagaczewskiego. Pewnej nocy znakomity badacz i uczony baltazar Gąbka znika w tajemniczych okolicznościach z rodzimego Krakowa. Wszelkie poszlaki wskazują, iż jest to porwanie. Książę Krak orzeka iż zagadkę może tylko jedna osoba w Królestwie – bohater i wynalazca: Smok Wawelski. Smok – daje się przekonać i wraz ze swym przyjacielem kucharzem Bartolonim wyrusza na poszukiwanie Gąbki. Wyprawa nie należy do najłatwiejszych. Na wspaniałych bohaterów Czai się wiele niebezpieczeństw, przebyć muszą niebezpieczne krainy mi. in: Słonecję, krainę Psiogłowców oraz krainę deszczowców. Czy znajdą profesora, rozwiążą zagadkę jego porwania i czy poradzą sobie z tajemniczym Don Pedro próbującym popsuć im szyki, dowiecie się już jesienią na deskach Teatru Capitol. Spektakl rozpoczyna się o 10.30. (Po spektaklu warsztaty)
HARMONOGRAM WYJAZDÓW

13 PAŹDZIERNIK godz. 9.15