1 Grudzień 2017

1 grudnia o godzinie 9:40
nasze przedszkolaki wezmą udział w ostatnim etapie IV edycji programu "SZPITAL PLUSZAKA".

W czasie zajęć dzieci będą miały okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania służb ratowniczych, postępowania w sytuacji zagrożenia życia oraz wzywania pomocy. Będzie to doskonała okazja do integracji, zabawy i nauki.

Instruktorzy ubrani w odblaskowe, świecące medyczne ubrania, mają za zadanie oswoić dzieci z widokami ratowników, tak by w razie interwencji podczas nagłego zdarzenia przywołane wspomnienia wywoływały pozytywne reakcje zamiast strachu.

Realistyczne, zabawkowe modele karetek z możliwością zajrzenia do środka, wydające dźwięki i migające odzwierciedlają stan faktyczny, umożliwiają zapoznanie się z ambulansem oraz prawidłowym postępowaniem,
gdy go zobaczymy.

Plansze edukacyjne i gra skojarzeń pozwalają na jeszcze efektywniejszą naukę numerów alarmowych oraz informacji, które powinniśmy przekazać dyspozytorowi. Poruszane są również aspekty bezpieczeństwa - najważniejszej rzeczy na miejscu każdego wypadku.

Ratownikom towarzyszyć będzie wielki Miś, na którym uczestnicy będą mogli przećwiczyć wszystkie badania wykonywane w gabinecie lekarskim, by już nigdy dzieci w trakcie wizyty u lekarza nie odczuwały strachu.
Do dyspozycji będzie cała torba zabawkowych narzędzi medycznych oraz te prawdziwe - realistyczne.

Dodatkową atrakcją będzie fantom dziecka, na którym każdy z uczestników może przećwiczyć
udrażnianie dróg oddechowych.

*grupa "MOTYLKI" mimo, że miała już w tym roku spotkanie z ratownikiem - w tym zajęciach również weźmie udział.

ZAPRASZAMY!

517 707 932  Dyrektor Przedszkola