20 Wrzesień 2017

zapraszamy nasze przedszkolaki na
przedstawienie pt.:
„ŻÓŁTA CIŻEMKA”
Wystąpią przed nami aktorzy z
Teatru „Blaszany Bębenek”

Będzie to spektakl historyczny, którego akcja rozgrywa się w XV wieku, w czasach panowania króla Kazimierza Jagiellończyka. Główny bohater Wawrzuś jest dzieckiem ze wsi Poręba. Posiada uzdolnienie rzeźbiarskie, jednak nie zyskuje uznania w kręgu rodzinnym. Pewnego dnia nie przypilnował krów i bojąc się konsekwencji nie wraca do domu, a wyrusza w świat. Tam przeżywa wesołe i ciekawe przygody. Jest świadkiem kradzieży oraz wstępuje do cyrku, w którym poznaje sztukę kuglarstwa. Z powodu złego traktowania ucieka i trafia do Krakowa. Tam poznaje kronikarza Jana Długosza, który odkrywa rzeźbiarski talent Wawrzusia.
W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się scenografię, autorskie utwory zaśpiewane przez bohaterów, a także akompaniament gitary akustycznej. Widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu. Pomagają złapać złodzieja, a razem z Wawrzusiem uczą się cyrkowych sztuczek.
„Żółta Ciżemka" uczy, dlaczego należy rozwijać talent, nie poddawać się, dążyć do spełnienia marzeń i pomagać potrzebującym.

Zapraszamy!

517 707 932  Dyrektor Przedszkola