27 Luty 2015

Dnia 27 lutego w naszym przedszkolu odbędą się zajęcia pt. „NIE SŁYSZĘ, NIE MÓWIĘ, NIE WIDZĘ”

Celem głównym zajęć będzie poznanie wybranych niepełnosprawności, ich atrybutów i ćwiczenie

odpowiednich zachowań względem osób niepełnosprawnych. W czasie zajęć dzieci poprzez gry i zabawy ruchowe ćwiczyć będą orientację w schemacie własnego ciała i przestrzeni, kształtować zaufanie do członków grupy oraz usprawniać koordynację wzrokowo-ruchową by w jak najlepszy sposób zrozumieć na czym polegają poszczególne niepełnosprawności.

Wezmą udział w zabawach - “Ciuciubabka” ; „Gdzie brzęczy dzwoneczek?”; „Ścieżka wrażeń”.

Wspólnie stworzymy KODEKS ŻYCZLIWOŚCI – i omówimy w jaki sposób można pomagać osobom niepełnosprawnym.

Na koniec dzieci wykonają pracę plastyczną - „Paluszki malują”.

517 707 932  Dyrektor Przedszkola

oraz ZAPISY do grup