8 Grudzień 2017

„Wychowanie dla zrównoważonego rozwoju i zrównoważonego życia"

Dnia 8.12 o godz.10.00 będziemy gościć w naszym przedszkolu przedstawicieli firmy Henkel (między innymi mamę naszego przedszkolaka p. Beatę Dobrzyńską – Rębelską) .

Tematem spotkania, w którym wezmą udział dzieci z grupy: Biedronki i Motylki - będzie zagadnienie „zrównoważonego rozwoju".

Czym właściwie jest „zrównoważony rozwój"?

Jest to na przykład podjęcie postanowienia, aby ścinać tylko tyle drzew, ile w określonym czasie może odrosnąć. Lub podjęcie starań, zmierzających do ograniczenia zużycia wody, energii i innych zasobów naturalnych do poziomu, w jakim nasza planeta jest w stanie je odtwarzać. Tutaj liczy się wkład każdego z nas.

Zagadnienie zrównoważonego rozwoju jest jednym z największych wyzwań przyszłości i odgrywa ono ważną rolę w badaniach, rozwoju, produkcji i sprzedaży produktów firmy Henkel. Ochrona środowiska wymaga nie tylko podjęcia zrównoważonych wysiłków przez przedstawicieli przemysłu, ale również wypracowania przez konsumentów odpowiednich zrównoważonych postaw i nawyków konsumpcyjnych.

W ramach nauki przez zabawę, dzieci biorące udział w spotkaniu zostaną zachęcone do odpowiedzi na pytania, takie jak:

Jak można chronić środowisko?
Jak można oszczędzać energię i wodę?
Jak można ograniczyć wytwarzanie odpadów?

W czasie ok. półgodzinnego spotkania przedszkolaki obejrzą animowany film dotyczący zrównoważonego rozwoju oraz omówione zostaną odpowiedzi na powyższe pytania.

Zapraszamy serdecznie!

517 707 932  Dyrektor Przedszkola