13 Luty 2017

13.02
Zimowe zawody sportowe – dzieci wezmą udział w niezwykłych konkurencjach np. pchania sanek, biegu z przeszkodami. Im więcej śniegu tym lepsza zabawa!
(gdyby okazało się, że pogoda nie dopisze – zawody zorganizujemy w budynku przedszkola)
14.02
BAL WALENTYNKOWY – 14 luty
Zapraszamy do serduszkowej zabawy wszystkie przedszkolaki!
Czekać na Was będą gry i zabawy muzyczno-ruchowe, wesołe konkurencje i niespodzianki.
Mile widziane czerwone ubrania
15.02
Dzień Kina – tego dnia zorganizujemy w przedszkolu „małe KINO”. Po sprawdzeniu biletów, dzieci zajmą miejsca w sali kinowej i obejrzą bajkę.
16.02
Co słychać w karmniku?
Poszerzymy wiadomości o potrzebie dokarmiania ptaków w zimie. Dowiemy się jaki pokarm jest dla nich bezpieczny, obejrzymy go i omówimy. Spróbujemy rozpoznać wybrane ptaki po wyglądzie, nazwie i odgłosach. A na koniec zajęć wykonamy przestrzenne karmniki.
17.02
Dzień Teatru – zapraszamy na przedstawienie - inscenizację wiersza J.Brzechwy „Na straganie”.

20.02
Dzień Dinozaura – mały dinozaur Dinek zabierze przedszkolaki w podróż do swojej epoki. Poznamy inne dinozaury, dowiemy się jak żyły, co jadły i czy były małe, czy duże
Zachęcamy do przyniesienia w tym dniu zabawek – dinozaurów, albumów i książek związanych z prezentowaną tematyką.

21.02
Kształty, dookoła same kształty!
Na postawie wysłuchanego wiersza „Pajacyk” dzieci przypomną sobie figury geometryczne, pobawią się w „taniec figur”, rozwiążą o nich zagadki, a na koniec wykonają mozaikę geometryczną.

22.02
Winter is fun – poprzez historyjkę „Let’s play in the snow” wprowadzimy dzieci w tematykę zimową. Będziemy „lepić bałwana”, poznamy nazwy aktywności zimowych oraz pośpiewamy zimowe piosenki, a temu wszystkiemu towarzyszyć będzie świetna zabawa z językiem angielskim!

23.02
Tłusty Czwartek – zgodnie z tradycją pobawimy się w cukierników i wspólnie zrobimy faworki!

24.02
Co się kryje w sercu na dnie?
Tego dnia dzieci będą doskonalić umiejętności rozróżniania i nazywania wybranych stanów emocjonalnych. Będziemy kształtować umiejętności radzenia sobie z różnymi emocjami na podstawie doświadczeń dzieci i przygotowanych ilustracji.

517 707 932  Dyrektor Przedszkola

oraz ZAPISY do grup