8 Kwiecień 2016

8 kwiecień

Dzień kultowych dobranocek

Tego dnia poznamy najsłynniejsze dobranocki i ich bohaterów. Wyjaśnimy sobie pojęcia „dobranocka/wieczorynka” i porozmawiamy o tym, jakie znaczenie kiedyś – kiedy rodzice byli przedszkolakami, miały bajki oglądane w telewizji. Spróbujemy rozróżnić, czym różnią się kultowe bajki od tych nowoczesnych.

Dzieci wezmą także udział w grach i zabawach związanych z bajkowymi postaciami:

v „Czyj to głos?” – na podstawie głosu, charakterystycznego śmiechu czy powiedzonka, dzieci zgadują, o jaką postać chodzi.

v „Kto to zgubił?” – dopasowywanie charakterystycznych rekwizytów do poszczególnych postaci.

v „Co to za melodia?” – odgadywanie tytułu bajki po wcześniejszym wysłuchaniu fragmentu piosenki z czołówki.

v „Kto to jadł?” – rozpoznawanie produktów, które były ulubionymi przysmakami bohaterów dobranocek.

v „Bajkowe postacie” – zabawa ruchowa przy piosenkach z dobranocek.

v „Jaką postacią z bajki jestem” – rozwiązywanie zagadek słuchowych.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonają pracę plastyczną związana z jedną z dobranocek;)

517 707 932  Dyrektor Przedszkola

oraz ZAPISY do grup