29 Listopad 2013

29 listopada w naszym przedszkolu obchodzić będziemy Andrzejki

Przebieg zajęć:

1. Powitanie dzieci:
Witamy wszystkich na Balu Andrzejkowym. Zebraliśmy się dziś wszyscy, aby zgodnie z tradycja ludową w tym magicznym czasie przełomu jesieni i zimy odsłonić tajemnice przyszłości. Tradycja głosi, że to właśnie w przed dzień Św. Andrzeja można poznać swoją przyszłość.

2. Krótka pogadanka na temat Andrzejek

3. Wykonanie i ozdobienie czapek andrzejkowych.

4. Lanie wosku przez klucz – pokazywanie dzieciom różnych kształtów – cieni na ścianie.

5. Przestawianie butów. Czyj but pierwszy wyjdzie za próg sali, ten pojedzie w daleką podróż.

6. Nauka andrzejkowego zaklęcia:
„Hokus – pokus, czary – mary; niech się spełnią andrzejkowe czary!!”

7. Dzieci wspólnie wypowiadają zaklęcie, jednocześnie zagniatając gazetę. Potem, każdy kolejno podchodzi do obręczy – zamyka oczy i myśli o swoim największym marzeniu. Jeśli trafi w środek obręczy – marzenie się spełni.

8. „Gwiazdka”
Dzieci siedzą w kręgu. Na środku leży butelka, a wokół niej gwiazdki – symbole. Każdy kręci butelką i odczytuje symbol który wskazuje butelka.

Korona – w przyszłości będziesz ważną osobą
Książka – przed tobą kariera naukowa
Serce – czeka Cię wielka miłość i szczęście
Moneta – będziesz bogatym biznesmenem
Gwiazda – przed tobą kariera aktorska albo piosenkarska, będziesz Gwiazdą.
Palma – czekają Cię wspaniałe przygody, zostaniesz podróżnikiem
Cukierek – będziesz miał słodkie życie

9. Taniec z miotłą.

10. Losowanie kolorów.

Uczestnicy zabawy siadają w kręgu i losują karteczki w sześciu kolorach. Następnie wstają osoby, które wylosowały dany kolor, a osoba prowadząca czyta z księgi wróżb o jakich przestrogach na przyszłość mówią im wylosowane kolory.

517 707 932  Dyrektor Przedszkola

oraz ZAPISY do grup