2 Lipiec 2018

Centrum Nauczania MathRiders Białołęka|
e-mail: [email protected] |Tel. 795851590|
www.lubiematematyke.pl | www.mathriders.pl

Matematyka dla najmłodszych na wakacje
Kurs wakacyjny przygotowany został specjalnie z myślą o dzieciach spędzających miesiące letnie w przedszkolu. Wakacje to świetny czas na zabawę, dzieci wiedzą o tym najlepiej. My wiemy, że zabawa, poza tym, że sprawia przyjemność, jest też głównym narzędziem zrozumienia, analizy i przetwarzania informacji i wiedzy. Przez zabawę dzieci ćwiczą i doskonalą swoje zdolności, sprawdzają i badają to, co zaczynają rozumieć. Nauka przez zabawę daje dziecku poczucie odpowiedzialności, a w konsekwencji wzmacnia poczucie własnej wartości. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na nasze wakacyjne zajęcia, które właśnie poprzez zabawę odkrywają matematyczny świat.

Dlaczego metodologia MathRiders jest tak skuteczna?
 nauka poprzez zabawę i aktywności specjalnie dobrane do wieku dziecka,
 budowanie podstaw logicznego myślenia i wnioskowania,
 zabawy ruchowo – muzyczne,
 niewielkie grupy zapewniają aktywne uczestnictwo każdego dziecka,
 rozbudzanie ciekawości matematycznej,
 budowanie pewności siebie i wewnętrznej motywacji do nauki,
 rozwijanie umiejętności pracy w grupie,
W czasie wakacyjnych spotkań razem z dziećmi, poprzez wspólne zróżnicowane aktywności (w tym zabawę, ruch, muzykę) będziemy poznawać podstawowe obszary matematyczne, m.in.:
 Zmysł liczbowy i działania - szacowanie, porównywanie i przeliczanie elementów w zbiorach, rozumienie liczb całkowitych i faktu, że liczby reprezentują ilość.
 Wstęp do algebry - rozpoznawanie, powielanie oraz tworzenie wzorów i zależności.
 Geometria i zmysł przestrzenny – rozpoznawanie i właściwości figur 2D i 3D, orientacja w przestrzeni.
 Miary – metody i narzędzia pomiaru odległości oraz ciężaru.

Zapraszamy na nasze zajęcia.