14 Listopad 2018

WARSZTATY Z PSEM

13 listopada, od godz. 9:30 - ŻŁOBEK

14 listopada, od 9:30 – PINGWINKI, ŻABKI, JEŻYKI

Każda grupa - 30-45 minut.

Opis zajęć:

Zajęcia dla dzieci z psem ,,Jak bezpiecznie i przyjacielsko kontaktować się z psem?" Program ,,Bezpieczny pies = bezpieczne dziecko" to program Fundacji Edukacyjnej „Pies i Staś” opiera się na założeniu: bezpieczeństwo psa oznacza bezpieczeństwo człowieka.

Promuje działania profiaktyczne: zapobieganie sytuacjom ryzykownym z udziałem psów i dzieci Podczas takich zajęć przybliżamy uczestnikom psie potrzeby, obowiązki opiekuna psa, jak i humanitarne traktowanie zwierząt. Uczymy:

- jak bezpiecznie i przyjacielsko kontaktować się z psem,

- jak być dobrym opiekunem psa,

- jak zareagować w sytuacji napotkania obcego psa,

- i wiele więcej.

Są to warsztaty z udziałem psa, które obejmują: bezpieczny kontakt z psem, profiaktykę pogryzień, mowę ciała psa, komunikację człowiek-pies, psy pracujące, rozpoznawanie sygnałów wysyłanych przez psa.

Nasze zajęcia to czysta zabawa i rozrywka, a w niej ukryta jest lekcja właściwych postaw i zachowań wobec zwierząt. W zajęciach uczestniczy jeden z psów:

- GRATKA – suczka rasy Samoyed, która uwielbia kontakt z dziećmi, lub

- DAFFI – pies rasy Cavalier King Charles Spaniel, pies pracujący w dogoterapii.

Zapraszamy!