28 Luty 2019

28 lutego o godz 9.30 nasze przedszkole odwiedzi teatrzyk z przedstawieniem pt. "Legendy Tatr"

Za górami, za lasami, za dolinami…”

Jest to spektakl o codziennym życiu górali, w które zostają wplecione legendy z Podhala i Tatr. Mali widzowie dowiedzą się skąd wziął się Giewont i jakie skarby są w nim ukryte.

Główni bohaterowie Jędrek i Maryna zabiorą dzieci w przeszłość, w czas gdy powstawało Podhale i Zakopane. Będą mogły też usłyszeć gwarę góralską i poznać zwyczaje z tamtych stron. Aktorzy przekażą wiele ciekawostek na temat życia ludzi gór a dzieci będą z nimi tworzyły to przedstawienie zapraszane na scenę, poznają historię podhalańskiego stroju góralskiego i zatańczą razem z Maryną i Jędrkiem przebrane w elementy kostiumów góralskich.

Opowieść jest przeplatana dowcipami, przyśpiewkami, piosenkami góralskimi, które aktorzy zaśpiewają wraz z publicznością.

Życzymy dobrej zabawy. Hej!