26 Wrzesień 2022

Warsztaty "Mini Wysypisko"

Centrum Informacyjne rozbudowy i modernizacji ZUSOK przy ul. Zabranieckiej 4.

Wycieczka tylko dla grupy Wróbelki

Koszt – 25 zł (płatne gotówką w biurze przedszkola do 20 września)

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania kontynuuje projekt warsztatów ekologicznych dla dzieci "Mini wysypisko". Są to zajęcia poświęcone prawidłowej segregacji odpadów. Warsztaty „Mini wysypisko”, realizowane przez MPO, to inicjatywa, która powstała z myślą o edukacji najmłodszych poprzez kreatywną zabawę. Dzięki zaimprowizowaniu „małego wysypiska odpadów” uczniowie mają okazję sprawdzić się podczas ich segregowania. To nauka pracy w grupie, trening odpowiedzialności, ale przede wszystkim kształtowanie przekonania, że troska o środowisko jest bezcenna i każdy może pozytywnie zmienić swój kawałek świata. Im wcześniej uczniowie poznają zasady segregacji, tym łatwiej będzie im wypracować konkretne nawyki w przyszłości oraz przekazywać tą wiedzę innym, również dorosłym.

Każde spotkanie trwa około 45 minut dla grup do 25 osób.

Organizatorzy dbają o zachowanie zasad higieny podczas warsztatów, dlatego wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki.

Godzina rozpoczęcia warsztatów: 11.30

Wyjazd – 10.50

Jedziemy z Przewozy Robert Samsel busem 32 osobowym.