12 Październik 2021

Osada Przygoda ul. Bajkowa 37, Wysychy

12 PAŹDZIERNIKA

GRUPY: SÓWKI I WRÓBELKI

KOSZT - 55 ZŁ (płatne gotówką)

Zapisy do 1 października

Godzina śniadania i wyjazdu będzie podana bliżej terminu.

OPIS WYCIECZKI:

Zapraszamy na jesienną wycieczkę, podczas której uczestnicy mają okazję obserwować zmieniającą się przyrodę, zjawiska charakterystyczne dla tej pory roku. Zdobywają wiedzę przyrodniczą w niebanalny, przyjazny dla dziecka sposób. Gra terenowa jest formą grupowej rozrywki mobilizującą dzieci do aktywności fizycznej oraz współpracy. Wiedza pozyskana w ten sposób łatwiej zapada w pamięć, a dzieci chętniej angażują się.

*Powitanie i wprowadzenie w tematykę spotkania.

*Gra terenowa „Skarby jesieni". Wycieczka rozpoczyna się w ogródku, gdzie możemy obejrzeć dynie, słoneczniki, jeżyny, winogrona i inne rośliny dojrzewające jesienią. Następnie droga prowadzi nas przez łąkę pełną rozmaitych ziół, traw i kwiatów aż do lasu, w którym zachwycą nas wrzosy i na pewno znajdziemy grzyby... W drodze powrotnej zobaczymy pola po żniwach, gdzie zatrzymamy się na chwilę omówić „życie ziarenka".

*Zajęcia plastyczne jesienne (prace  z wykorzystaniem skarbów natury)

*Przywitanie z końmi. Karmienie marchewkami

*Ognisko z kiełbaskami. Zapewniamy kiełbaski, pieczywo, ketchup i musztardę, ciepłe lub zimne napoje.

Staramy się pracować z naturalnymi materiałami, dawać drugie życie przedmiotom i taką postawę przekazywać dzieciom.

Wycieczka odbędzie się w terenie, w lesie i na łące. Uczestnicy chodzą po ściółce w lesie i po wilgotnej trawie, często w zajęcia angażując się całym sobą. W związku z tym prosimy o wygodny, adekwatny do pogody strój, do pobrudzenia oraz odpowiednie buty.

Transport Zuma Travel