11 Sierpień 2021

11 sierpnia

Cena - 50.00

PŁATNE TYLKO GOTÓWKĄ ZAPISY WRAZ Z OPŁATĄ MAKSYMALNIE DO 3 SIERPNIA

ILOSĆ MIEJSC OGRANICZONA (TYLKO 15-17 MIEJSC)

ŚNIADANIE – 8.00

WYJAZD - 9.00

Na miejscu dzieci wezmą udział w ognisku.

OPIS WYCIECZKI:

Konie jako duże zwierzęta zazwyczaj budzą respekt. Podczas tego spotkania dzieci będą mogły się przekonać, że są to niezwykle wrażliwe, empatyczne, przyjazne stworzenia, od których możemy się wiele nauczyć. Szczególny nacisk kładziemy na prawidłową komunikację w grupie. Spotkanie z końmi uzupełniają zajęcia plastyczne oraz tematyczne zabawy w terenie. Zajęcia w większości odbywają się na zewnątrz. O ile pogoda dopisuje również zajęcia stacjonarne przeprowadzamy na łące na kocach, a nie w pomieszczeniach.

PROGRAM:

Powitanie, wprowadzenie w tematykę zajęć.

Zajęcia o koniach. Dzieci poznają zwyczaje koni, dowiadują się, co konie jedzą, gdzie mieszkają, w jaki sposób ze sobą rozmawiają. Wspominamy o roli konia w życiu ludzi w przeszłości i obecnie. Uczestnicy mogą obejrzeć sprzęt jeździecki oraz nawiązać kontakt z końmi, pogłaskać, nakarmić.

Gra terenowa - dzieci idąc po wyznaczonej trasie odnajdują zagadki dotyczące żywienia koni, a po ich odgadnięciu, odnajdują przedmioty których zagadka dotyczyła. Gra jest wzbogacona o zadania do wykonania na niskim parku linowym, czyli taśmach na wysokości 30 cm, gdzie dzieci będą mogły ćwiczyć równowagę i współpracę w grupie. Następnie zabawa gumizelą, która jest szerokim elastycznym pasem tkaniny, oferującym wiele możliwości aktywności fizycznych, wymagających współdziałania. Zabawa odbywa się w niewielkim lesie i na łąkach i jest uwielbianą przez dzieci częścią tego spotkania.

Zajęcia plastyczne "duży format". Dzieci w grupach, z wykorzystaniem naturalnych materiałów tworzą wyjątkowe, barwne obrazy na płótnie.

Ognisko z kiełbaskami i przejażdżki na koniach. Zapewniamy kiełbaski, pieczywo, ketchup i musztardę, ciepłe lub zimne napoje. Dzieci jadą na wieś, więc powinny mieć na sobie wygodny, adekwatny do pogody strój, do pobrudzenia oraz odpowiednie buty (w czasie deszczu kalosze).

Transport Zuma Travel