7 Grudzień 2017

9.30 – uroczyste rozdanie prezentów przez św. Mikołaja

ok. 10.30 - zabawy choinkowe przy muzyce

11.00– Orkiestra Dni Naszych

ORKIESTRA DNI NASZYCH - ,,List do Świętego Mikołaja”  (Koncert muzyczny )

Do tej pory, brakowało w Polsce wydawnictwa płytowego, przeznaczonego dla dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym o tematyce bożonarodzeniowej. Nie chodzi tu ani o klasyczne kolędy, ani o pastorałki, których w sklepach muzycznych jest multum. Zespół „Mała Orkiestra Dni Naszych” płytą „List do świętego Mikołaja” wypełnia tę pustkę, oddając do rąk słuchacza piosenki wszechstronnie opisujące najpiękniejsze święta w roku, nadające się do słuchania przez całą rodzinę, przy choince i wigilijnym stole. Obok lekkich, żartobliwych utworów opisujących świąteczną rzeczywistość („Choinka i rodzinka”, „Kolędnicy na mojej ulicy”), na płycie znajdziemy piosenki dla starszych dzieci, a nawet dorosłych, poważniejsze, refleksyjne, zadające pytania („Wolne krzesło przy stole”, czy tytułowa „List do świętego Mikołaja”). Nie zabraknie też tematyki sylwestrowej, przewrotnie ukazującej problem zwierząt wystraszonych hałasami noworocznych zabaw („Petardy w Sylwestra”). Zapraszamy :)