23 Listopad 2017

WARSZTATY  ZOOLOGICZNE

Tego dnia w naszym Przedszkolu zagoszczą min.: Jeżyk afrykański – Jeżyna szynszyla - Nella oraz Śniegus, chomik syryjski - Chomilton, Chomiki dżungarskie, świnka morska, króliczek - Balbin Spotkamy się również ze szczurkami. Dodatkowo gościć będą myszki japońskie.

Warsztaty zapoznają dzieci z bardzo szerokim zakresem zagadnień dotyczących zwierząt domowych oraz warunków ich utrzymania. Dowiedzą się więcej o ich biologii i wymaganiach, tj. jakie są ich codzienne potrzeby, jak się nimi zajmować, czy co najbardziej lubią jeść. Dzieci będą głaskać, nosić na rękach i karmić zwierzęta. Zobaczą również jak jeż zwija się w kulkę. Obejrzą pokaz kąpieli piaskowej w wykonaniu koszatki. Spotkają się także z myszkami japońskimi oraz bezwłosą Fioną i Fuzz, czyli szczurkami rasy Sfinks. Poznają również odpowiedzi na pytania: - czy jeż na pewno nosi jabłko na plecach? - czy myszy lubią ser? - dlaczego chomiki chomikują w policzkach? - jaki domek jest odpowiedni dla zwierzątek domowych? oraz na wiele innych ciekawostek na temat „futrzaków” i reszty zwierząt domowych.

Zaczynamy o 9.30

Zapraszamy!