10 Marzec 2022

"Dziadek do orzechów”

10 marca, godz. 10.00

Opis:

W dniu Bożego Narodzenia Klara i jej brat Fred czekają na prezenty. W końcu przychodzi odpowiedni czas – pojawia się Mikołaj z całą masą wspaniałych podarków, a ich wyjątkowość trudno nawet sobie wyobrazić. Chłopiec ogląda z zachwytem swoje nowe zabawki, natomiast Klara, wśród przepięknych lalek, dostrzega małego, średnio atrakcyjnego człowieczka. To Dziadek do orzechów, który przez wiele lat trafiał od domu do domu, ponieważ wszystkie dzieci rzucały taki mało urodziwy prezent w kąt. Jednak dziewczynka zakochuje się w swojej nowej, malutkiej kukiełce. Czy Dziadek do orzechów okaże się zwykłą zabawką?

Bajka o Dziadku do orzechów uczy nas pokory. W czasach próżności dzieci zawsze czekają na te największe i najdroższe prezenty. Klara uświadamia nam, że warto docenić niepozorny podarunek, ponieważ ktoś włożył w niego całe swoje serce. Taka mała rzecz może okazać się najpiękniejszym darem o niezwykłej wartości, który zmienia nasze życie. Piękna opowieść o magii świąt, o tym, że w tak szczególnym momencie wszystko może się wydarzyć…