24 Luty 2014

W okresie ferii w naszym przedszkolu dzieci
codziennie realizować będą w trakcie zajęć ciekawy, oryginalny temat.
Na ten czas zaplanowano:

24.02.2014 - Dzień Zwierzaków Domowych.
Tego dnia dzieci poznają najpopularniejsze zwierzęta domowe, takie jak: królik, rybki, chomik, świnka morska oraz kotek i piesek.
Nasze przedszkolaki będą miały okazję opowiedzieć o własnych zwierzątkach oraz nauczyć się prawidłowej opieki nad swoimi pupilami. Ponadto dzieci będą odgadywać zagadki słuchowe – nagrane odgłosy zwierząt. Ciocie przeprowadzą konkurs znajomości prawidłowego dbania
o potrzeby zwierzątek domowych oraz dostrzegania i oceniania złego traktowania zwierząt przez ludzi.

Na zakończenie zajęć dzieci posłuchają oraz nauczą się piosenek
o zwierzątkach oraz wykonają pracę plastyczną,
na której zaprezentują swoje wymarzone zwierzątko.

25.02.2014 r. - Dzień Kosmosu oraz Rakiety Kosmicznej.
Podczas tego dnia dzieci z naszego przedszkola poznają wiele ciekawostek związanych z kosmosem, podejmą próbę rozwiązania kosmicznych zagadek. Oprócz tego będą ćwiczyć kosmiczny aerobik, by być zwinnym jak kosmonauta oraz wykonają pracę plastyczną związaną z przedstawionym tematem.

26.02.2014 r. - Dzień eksperymentów

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty - dlatego dnia 26.02 nasze przedszkolaki między innymi odkryją jak powstaje wulkan, sprawdzą czy uda się włożyć w całości jajko kurze do naczynia o węższej szyjce, zobaczą jak znika woda.
Na koniec dzieci wykonają pracę plastyczną niewidzialnym atramentem

27.02.2014r. - Tłusty Czwartek
Tego dnia dzieci poznają tradycje związane z tematem, wysłuchają wiersza oraz wspólnie z ciociami upieką faworki i wykonają pracę plastyczną pt. „Pączki”.

Dnia 28.02 - Dzień wody
W tym dniu dzieci dowiedzą się, że woda to skarb, bez którego nie mogłoby istnieć życie na ziemi.
Przedszkolaki będą brały udział także w „wodnych” doświadczeniach, dzięki którym dowiedzą się, jakie właściwości ma woda oraz dlaczego jedne przedmioty toną w wodzie, a inne utrzymują się na powierzchni.
Przewidziane są także konkursy oraz zagadki.
Dzieci w tym dniu mogą jak najbardziej przyjść ubrane na niebiesko.

ZAPRASZAMY!