19 Styczeń 2015

FERIE ZIMOWE W KRASNOLUDKACH

19.01.2015 – "Aby w ferie czuć się bezpiecznie"- Tego dnia dzieci przypomną sobię zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimoych. Przedszkolaki wpólnie z ciociami wykonają plakat, który będzie ostrzegał dzieci o niebezpieczeństwach czyhających na nie w trakcie ferii zimowych.

20.01.2015- "Zabawy na śniegu"- Tego dnia dzieci zamienią się w łyżwiarzy, będziemy "jeździć" na łyżwach i nartach oraz urządzimy bitwę na śnieżki. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonają pracę plastyczną związaną z tematem zajęć.

21.01.2015- Nasze Pedszkolaki odbędą przygodę z językiem angielskim. Wysłuchają historyjki o dzielnym bałwanku oraz nauczą się piosenki "Frosty- the snowman" .Dzieci utrwalą sobie słownictwo o zimie i nauczą się opowiadać po angielsku o swoich ulubionych zimowych sportach.

22.01.2015- "W zimowej krainie dźwięków"-Przedszkolaki w tym dniu rozwiążą wiele zagadek muzycznych. Dzieci wspólnie z ciociami postarają się skomponować własną zimową melodię za pomocą różnych instrumentów muzycznych. Zatańczymy taniec do piosenki "Granie i śpiewanie". Na koniec wykonamy pracę plastyczną związaną z tematem.

23.01-" Mieć przyjaciela, to jest to!"- W tym dniu Przedszkolaki za pomocą "burzy mózgów" ustalą "Kto to jest Przyjaciel?". Przeczytamy bajkę, która pomoże nam określić jakimi zasadami kieujemy się w przyjaźni. Nauczymy się także piosenki pt. "Zostań moją przyjaciółką", na zakończenie zajęć wykonamy pracę plastyczną.

26.01.- Zimowe czary- eksperymenty
Tego dnia dzieci wybiorą się do zimowej krainy, w której wykonają kilka ciekawych eksperymentów. Uczestnicząc w zajęciach maluchy poznają różne stany skupienia wody, właściwości lodu oraz dowiedzą się jak powstaje szron i dlaczego zimą posypuje się ulice solą.

27.01.- Zimowa moda- projektujemy suknię Pani Zimy
Przedszkolaki w tym dniu dowiedzą się co to jest "moda" oraz czym zajmuje się "projektant mody". Dzieci ze starszych grup przedstawią prawdziwy pokaz mody zimowych ubrań a przy okazji porozmawiamy o prawidłowym ubiorze w czasie zimy. Na koniec zajęć ubierzemy Panią Zimę :)

28.01.- Zimowe smakołyki- dzień kucharski

29.01.- Zimowy krajobraz
Przedszkolaki obejrzą zdjęcia oraz prezentację multimedialną zimowych krajobrazów z różnych zakątków świata. Na koniec starszaki wykonają wspólny plakat metodą origami, natomiast maluszki z wykorzystaniem waty.

30.01.- Przyjaźń= Szczęście
Dzieci wysłuchają wiersza pt.: "Szczęście". Zatańczą "taniec radości" oraz zabawią się w grę "Pantonima uczuć". Poznają także powszechne symbole szczęścia oraz wykonają fantastycza pracę plastyczą – drzewko szczęścia :)