17 Czerwiec 2019

WCIECZKA STAJNIA NA KĘPIE

Wyjazd godz. 9.15
Śniadanie godz. 8.00

Czas pobytu na miejscu około 3 godzin.

Koszt 50,00zł

Płatne w biurze przedszkola do 13 czerwca

Kompleks rekreacyjny Stajnia na Kępie mieści się w miejscowości Skierdy 25 km od centrum Warszawy na skraju malowniczych nadwiślańskich łąk. Na terenie ośrodka znajduje się uroczy dom o charakterze średniowiecznego zamczyska, dwie stajnie oraz zaplecze w postaci wiat, zadaszeń. Dysponujemy 14 hektarami łąk przystosowanymi do wypasu koni oraz wykorzystywanymi podczas wszelkiego rodzaju imprez.
Łatwy dojazd i przepiękna okolica czyni z ośrodka doskonałe miejsce do wypoczynku od gwaru miasta
Program wycieczki:
(może ulec zmianom w zależności od zainteresowania dzieci poszczególnymi częściami)
· Zajęcia teoretyczne w stajni na temat koni – dzieci poznają zwyczaje i sposób życia koni, zapoznają się ze sprzętem jeździeckim i z rolą konia we współczesnym świecie – wykład oczywiście jest dostosowany do wieku uczestników
· Gra terenowa „poszukiwanie sprzętu jeździeckiego”
Gra terenowa jest formą grupowej rozrywki odbywającej się według z góry ustalonego scenariusza. Uczestnicy gry terenowej mają do wykonania pewne zadania, które wymagają od nich nie tylko wysiłku umysłowego, ale również sprawności fizycznej. Dzieci mają za zadanie korzystając ze wskazówek i podpowiedzi znaleźć elementy rzędu jeździeckiego ukryte na otaczających nasz ośrodek malowniczych łąkach. Zabawa jest pewną formą znanej wszystkim zabawy w podchody połączoną z zadaniami umysłowymi i ruchowymi. Dzieci bardzo łatwo wchodzą w klimat gry i bawią się wyśmienicie.

Zajęcia plastyczne
Tworzymy wraz z dziećmi wyjątkowe i niepowtarzalne konie wykorzystując różne techniki plastyczne i dostępne materiały. Podczas zajęć dzieci uzupełniają wiedzę na temat życia koni, ich przyzwyczajeń, zachowań, naszej współpracy z nimi. Wykonane konie mogą być ciekawą ozdobą sali szkolnej i przypominać o mile spędzonym czasie.
· Ognisko z kiełbaskami (po powrocie podwieczorek)
· Na koniec każde dziecko ma możliwość skorzystania z krótkiej przejażdżki na kucyku. Nasze konie są spokojne i bezpieczne, przygotowane do pracy z dziećmi (pracują również w hipoterapii).
Nasze cele to:
– Doskonalenie umiejętności pracy w grupie
– Propagowanie szacunku do zwierząt i przyrody, zapoznanie dzieci z końmi,
– Wykorzystanie terapeutycznych wartości kontaktu z naturą
– Pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności
– Bardzo, bardzo dobra zabawa

Transport Zuma Travel