20 Lipiec 2020

Poznajemy kontynenty z Nelą małą reporterką

Poniedziałek
Zapoznanie z postacią Neli małej reporterki, Kim jest Nela?, przedstawienie i pokazanie książek małej autorki, zaplanowanie podróży z Nelą na kolejne dni.
Wtorek
Azja co to za kontynent? ,poznajemy jakie zwierzęta występują w Azji, czytanie fragmentów książki „Nela na tropie przygód”, praca plastyczna –mapa Azji i zwierzęta tam napotkane.
Środa
Arktyka, Antarktyda, gdzie leżą?, niedźwiedź polarny co to za zwierzę?, czytanie fragmentów książki „Nela na kole podbiegunowym”, co odkryła Nela na kole podbiegunowym?
Czwartek
„Nela i wyspy Karaibskie”, zabawa poszukiwacza odnalezienie zaginionego skarbu piratów, Kto jeszcze dotarł na morze karaibskie?, poznanie przygód Krzysztofa Kolumba, pirackie statki budowanie i rysowanie konstrukcji statków.
Piątek
„Nela i tajemnice oceanów”, przedstawienie na mapie oceanów, poszukiwanie na mapie gdzie pojechała Nela?, wyjaśnienie dzieciom jak korzystać z mapy, praca plastyczna” mapa wodna”