17 Maj 2019

Wycieczka do Papugarni Carmen

Wycieczka dla grupy Jeżyki

Koszt – 55 zł

(jeżeli dziecko nie pojedzie, nie będzie zwrotów)

Zapisy i opłata do 10 maja

Papugarnia Carmen w Warszawie to 300 m² powierzchni i ponad 130 kolorowych ptaków. To nie tylko świetne miejsce na spędzenie czasu. Papugarnia zaprasza do pełnej niezwykłych kolorów i dźwięków przygody! Tylko tutaj można zobaczyć te barwne, tropikalne ptaki z tak bliska, dotknąć ich, a nawet nakarmić!

Scenariusz zajęć kreatywnych dla dzieci Najpierw wszystkie dzieci na sali zabaw poznają zasady obowiązujące w papugarni- usłyszą parę słów o papugach oraz dowiedzą się, jak się z nimi obchodzić. Następnie rozdzielą się na dwie grupy. Zajęcia mają na celu poszerzenie wiedzy na temat fascynującego zwierzęcia, jakim jest papuga, ale przede wszystkim rozwinąć w małych dzieciach szacunek, empatię oraz cierpliwość do zwierząt, dlatego też będą przeprowadzone na podstawie fragmentu książki ,,Mały książe" (fragment o oswojeniu lisa).

1. Po odczytaniu fragmentu oryginalnego utworu, dzieci spróbują stworzyć własną wersję opowieści, zamieniając lisa na papużkę. Będą miały za zadanie wymyślić, w jaki sposób można ,,oswoić" papużkę. Przy tej okazji dowiedzą się co papugi lubią a za czym nie przepadają. Jakimi są zwierzętami. Powiemy sobie co oznacza posiadanie wciąż dzikiego zwierzęcia wśród ludzi i jakim sposobem my je oswajamy.

2. Na podstawie ilustracji Małego Księcia i lisa dzieci stworzą swój odpowiednik ilustracji, jako duży plakat, gdzie zamiast lisa umieszczą papugę.

3.Odtworzony zostanie 4-minutowy film o naszych największych papugach- Arach Araraunach oraz Arach Chloropterach.

4. Dzieci dostaną gotowe szablony papużek, będą miały za zadanie je zapełnić kolorami, ale zamiast tradycyjnego sposobu wykleją je karmą dla ptaszków- czyli niczym innym jak prosem, słonecznikiem, kukurydzą i innymi pysznościami- przeanalizują sobie w ten sposób skład karmy i dowiedzą się, co jeszcze jedzą ptaszki.

5. Quiz o papugach na zasadzie prawda/fałsz.

Zapraszamy :)