26 Marzec 2021

WARSZTATY TRADYCYJNEGO RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

pisanki wielkanocne wykonane techniką batikową

26 marca

Okres poprzedzający Wielkanoc jest doskonałą szansą na integrację dzieci, zapoznanie ich w interesujący i doświadczalny sposób z tradycją, wzmocnienie pozytywnych wartości płynących z historii. Poza tym stwarza możliwość samodzielnego przygotowywania ozdób, którymi dzieci mogą pochwalić się podczas rodzinnych spotkań. Cel warsztatów: Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tradycji oraz umiejętności praktyczne z zakresu zdobienia pisanek wielkanocnych techniką batikową, która polega na wielokrotnym barwieniu wydmuszki i nanoszeniu na nią za pomocą szpilki krawieckiej rozgrzanego wosku pszczelego.

Program:

• Pokaz zdobienia pisanek wielkanocnych techniką batikową;
  • Zapoznanie z tradycjami wielkanocnymi;
  • Prezentacja stroju ludowego z Podlasia;
  • Własnoręczne wykonanie pisanek przez uczestników

Czas trwania:około 45min.

Rozpoczęcie 9.30

Cena: 15zł za dziecko (płatność gotówką)

Warsztaty rękodzieła artystycznego prowadzone są przez Magdę Rutkowską. Wszystkie materiały na warsztaty zapewnia organizator. Po zakończeniu zajęć uczestnicy otrzymują dyplomy oraz zabierają na pamiątkę wytworzone przez siebie przedmioty. Stopień trudności jak również czas trwania warsztatów dostosowany jest do możliwości i wieku uczestników.