12 Kwiecień 2019

Warsztaty Pszczelarskie

12 kwietnia, zaczynamy o 9.30

„Mamy dla Państwa atrakcyjną ofertę prezentacji dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z udziałem żywych pszczół w specjalnym, bezpiecznym, przeszklonym, przenośnym ulu pokazowym. Przekazujemy w ciekawy sposób rzetelną wiedzę na temat znaczenia pszczół dla środowiska i gospodarki człowieka.

Informujemy co, poza miodem, produkują te pożyteczne owady i jak wykorzystuje się wosk, propolis, mleczko pszczele, czy pyłek zbierany przez te szlachetne owady. Prezentujemy sprzęt pszczelarski: strój, kapelusz, podkurzacz, dłuto i inne przybory.

Mamy przygotowanie pedagogiczne. Zajęcia prowadzone są na zasadzie interakcji i wspólnej zabawy. Nie prowadzimy wykładu, czy pokazu ale zadajemy pytania i rozmawiamy z dziećmi w ten sposób uzupełniając ich wiedzę. W trakcie zajęć organizujemy przerywniki ruchowe, które nawiązują do treści zajęć.

Dzieci poprzez zabawę utrwalają wiedzę zdobytą w czasie spotkania.”

Zapraszamy :)