19 Listopad 2021

WARSZTATY BĘBNIARSKIE DLA DZIECI

19 listopada, od godz. 9.30

PROWADZENIE WARSZTATÓW - GASPARD CONDE

Wybitny gwinejski muzyk i artysta. Mistrz gry na bębnach afrykańskich typu djembe i dun dun. Prowadzi warsztaty w przedszkolach i szkołach w całej Polsce oraz za granicą. Jest szanowanym instruktorem i charyzmatycznym perkusistą, dzieci go uwielbiają. Jeden z pierwszych afrykańskich nauczycieli w Polsce. Uczyło się od niego wielu polskich muzyków i instruktorów gry na djembe oraz dun dun. Zaczął grać w wieku 11 lat, a piękno muzyki odkrywał przy boku swojej babci, która śpiewała w zespole ludowym i zachęcała go do muzykowania.

Opis:

Ćwiczenia rytmiczne z bębnami.

Nauka afrykańskich piosenek.

Taniec, zabawa, śpiew.

Program dostosowany do wieku uczestników.

Zapoznanie się z budową instrumentów.

Wspólne koncertowanie.

Ciekawostki z Afryki - pogadanka z prowadzącym.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z WARSZTATÓW:

Bogate doświadczenie instruktora oraz jego afrykańskie podejście do nauczania sprawiają, że uczestnicy szybko opanowują rytmy i świetnie się bawią. Dzięki wspólnemu muzykowaniu wzrasta ich poczucie wartości oraz czują spójność z grupą. Afrykańska atmosfera sprzyja rozluźnieniu oraz wyrażaniu siebie i swoich emocji. Osoby na co dzień nieśmiałe często zaskakują otwartością i pewnością siebie. Ćwiczenia rytmiczne z bębnami korzystnie wpływają na rozwój koordynacji ruchowej, uczą uważnego słuchania oraz wykształcają prawidłowe reakcje na zmianę tempa i dynamiki. Śpiewanie piosenek w języku afrykańskim „Malinke” rozwija koncentrację uwagi oraz sprzyja promowaniu otwartości na inne kultury.