22 Marzec 2019

SOWIA DZIUPLA – spotkanie z żywymi sowami       22 marzec

Zajęcia zaczynają się od godz. 9:30 – (podział na 3 grupy)

Opis spotkania:
Sowia Dziupla to dwie osoby – pasjonaci „nocnych łowców” - pragnący dzielić się swoją wiedzą o tych pięknych i tajemniczych stworzeniach. Naszym celem jest budowanie świadomości ekologicznej w zakresie obecności sów w sąsiedztwie człowieka, zwłaszcza u najmłodszych – dzieci i młodzieży. Mocno liczymy na to, że zaprocentuje to w przyszłości np. zwiększeniem liczebności sów w naszym kraju. Zajęcia prowadzone są w formie obustronnej interakcji, a nie nudnego monologu.
Rozmawiamy z uczestnikami, zadajemy pytania, zagadki, pokazujemy
rekwizyty, odpowiadamy również na pytania uczestników. Sowy wychodzą do uczestników dopiero po interaktywnym wstępie, gdzie poruszone wcześniej tematy możemy omówić na konkretnych przykładach :)
Zajęcia trwają około 45 minut.

Obecnie w spotkaniach biorą udział: Płomykówka (Tyto alba), Puszczyk (Strix aluco).