7 Październik 2016

"Dzień znaczka pocztowego"

1. Powitanie dzieci rymowanką:
"Wszyscy są, witam was, jestem ja, jesteś ty, raz, dwa, trzy!"
Dzieci stoją w kółeczku i przedstawiają się. Wypowiadając swoje imię wykonują dowolny ruch np. podskakują, wykonują przysiad, machają do dzieci ręką itp.

2. Spotkanie z listonoszem. Zaproszenie do sali gościa (jedna ciocia przebrana za listonosza).
Listonosz opowiada o swojej pracy, tłumaczy dzieciom jakie ma obowiązki, pokazuje różne listy, druki, które musi doręczać. Pokazuje dzieciom, gdzie należy przyklejać znaczek i napisać adres. Tłumaczy dzieciom kto to jest adresat, a kto nadawca. Informuje dzieciom, że aby wysłać list należy kupić na poczcie lub w kiosku znaczek oraz wrzucić go do czerwonej skrzynki.
Listonosz ma przygotowane 3 koperty, a w każdej znajduje się zagdaka dotycząca listu, koperty i listonosza.

3. Zabawa ruchowa przy piosence "Chodzi listonosz".
Jedno dziecko jest listonoszem i posiada list. W rytm piosenki reszta dzieci spaceruje po sali i na pauzę w piosence przekazują sobie kopertę.

4. Zabawa "Przyszedł Pan Listonosz". Dzieci siedzą w kółeczku na dywanie, jedno dziecko jest w środku i mówi:
Przyszedł pan listonosz.
A z czym? ( reszta dzieci pyta się)
Z listem.
A z jakim znaczkiem?
Np. niebieskim ( dziecko, które ma na sobie coś ubrane niebieskiego wstaje szybko i zamienia się miejscami z dzieckiem ze środka).

5. Zabawa dydaktyczna - "Koperty". Dzieci pracują w grupach. Otrzymują 3 różne pod względem wielkości
koperty i mają za zadanie uporządkować je od najmniejszej do największej.

6. Praca plastyczna – "Znaczek pocztowy". Dzieci otrzymują karty pracy opracowane przez nauczyciela. Zadaniem ich jest wykolorowanie znaczka i powycinanie go w odpowiedni sposób.

ZAPRASZAMY!!!